A B C D E F G H I K L M N

Kontrole naszych producentów

W produkcji produktów Gusti Leder najważniejsze są takie wartości, jak dobrostan zwierząt, zrównoważony rozwój i prawa człowieka. Podlegamy międzynarodowej normie SA8000, której celem jest poprawa warunków pracy pracowników na całym świecie. Ponadto podjęliśmy własne działania w celu monitorowania bezpieczeństwa pracy i porozumienia umownego przeciwko pracy dzieci. Dzięki naszym pracownikom na miejscu, którzy co najmniej raz w miesiącu odwiedzają zakłady naszych producentów bez zapowiedzi, możemy bardzo dobrze sprawdzić naszych kontrahentów.

                                  

Kolejność kontroli:

Ogólny przebieg naszych inspekcji polega na sprawdzeniu obszarów, w których do obróbki skóry używa się środków chemicznych. Ponadto kontrolowane są przepisy BHP dla pracowników pracujących z chemikaliami. Nasza polityka wymaga od tych pracowników noszenia rękawic i butów dla ochrony. Inną kwestią kontrolowaną we wszystkich wydziałach jest praca dzieci. Naszym celem jest walka z pracą dzieci poniżej 15 roku życia w Indiach. W tej sprawie każdy producent musi podpisać umowę, która stanowi, że dzieci nie będą zatrudniane w żadnych okolicznościach. 

Daty naszych kontroli wybieramy losowo, ale dbamy o to, aby wizyty były równomiernie rozłożone w ciągu miesiąca. Ponadto nasi pracownicy na miejscu mają przy sobie identyfikatory na wypadek, gdyby ktoś chciał je sprawdzić.

gusti-leder.de Reviews with ekomi.de