A B C D E F G H I K L M N

Skóra anilinowa

Co to jest skóra anilinowa?

Skóra anilinowa to bardzo miękka, gładka skóra o otwartych porach, bez warstwy pigmentu, dlatego czasami nazywana jest również „skórą naturalną”. Brak tej warstwy sprawia, że skóra jest w dotyku ciepła i woskowa. Kolejną cechą skóry anilinowej jest wyraźna struktura porów na skórze. Ta naturalność oznacza, że skóra jest uważana za wysokiej jakości, dlatego tylko nieliczne skóry nadają się do przerobienia ich na skórę anilinową. Wszelkie wady skóry takie jak ukąszenia kleszcza czy zadrapania od rogów, staną się widoczne podczas procesu barwienia.  Skóra anilinowa jest używana jako skóra do toreb, mebli, butów i odzieży.

 

skóra meblowa anilinowa

Pigmentacja i barwienie skóry anilinowej.

Skóra anilinowa jest niebarwiona lub barwiona przy użyciu rozpuszczalnych barwników anilinowych. Jeśli skóra jest pokryta lekką warstwą pigmentu, nazywana jest skórą półanilinową. Jest to rodzaj skóry pomiędzy „skórą naturalną” a „skóra pigmentowaną”. Niektóre skóry anilinowe otrzymują w procesnie produkcji cienką warstwę ochronną. Jednak ta warstwa nie może być grubsza niż 0,01 mm, w przeciwnym razie ziarno skóry i pory włosia nie będą już w pełni widoczne. Skóra, która nie posiada tej ochronnej warstwy pigmentu jest znana jako czysta skóra anilinowa
Ponieważ skóra nie ma warstwy pigmentowej lub ma tylko lekką warstwę ochronną, będzie szybko blaknąć na słońcu i będzie podatna na działanie wody i tłuszczu. 

Anilinleder Semianilinleder

 

Więcej informacji na temat różnych rodzajów skóry można znaleźć w tym filmie wideo:

 

dodatkowe źródła (dostęp 1.10.2019):

  • lederzentrum(kropka)de/wiki/index.php/Anilinlder

  • leder-info(kropka)de/index.php/anilinowa skóra

  • collonil(kropka)com/blog/leder-material/co-należy-wiedzieć-o-nappa-leather-and-aniline-leather

Nasze produkty

Moreno A. Moreno A.
Plecak torba rowerowa torba skórzana wraz z płytą do montażu vintage brązowa skóra
Od 459,00 Zł
Cecilia model Cecilia
Torebki skórzane torba torebka skóra naturalna brązowa skóra
379,00 Zł
Asher Asher
Organizer skórzany schowek na dokumenty brązowa skóra
239,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de