A B C D E F G H I K L M N

Skórzane buty: przewaga nad sztuczną skórą

Zalety butów skórzanych.

Buty skórzane mają wiele zalet w porównaniu z butami z imitacji skóry i tekstyliów. Jak na przykład oddychalność i rozciągliwość. Oczywiście istnieją inne zalety, które zaraz wyjaśnimy.

Lederschuhe-vs-Kunstlederschuhe

1.Wytrzymałość skóry.

Buty skórzane są bardzo trwałe, jeśli je dobrze pielęgnujesz. Dzięki naturalnemu, trójwymiarowemu, nieskończonemu splotowi włókien, skóra ma bardzo wysoką odporność na rozdzieranie, propagację rozdzierania, przebicia i rozciąganie. Ponadto skóra staje się jeszcze bardziej wytrzymała, gdy jest mokra. Buty skórzane korzystają z tej właściwości, gdy są noszone, gdy są spocone lub wilgotne.

Lederschuhe-Haltbarkeit

2. Większa oddychalność w porównaniu do butów z imitacji skóry.

Skóra pochłania pot podczas noszenia i uwalnia go powoli na zewnątrz. Niemniej jednak przy dobrej pielęgnacji woda nie przedostaje się do środka. Jest to oczywiście idealne w przypadku butów, ponieważ zmniejsza się pot na stopach a woda nie przedostanie się z zewnątrz.

Lederschuhe-Atmungsaktivitat

3. Większa elastyczność skóry.

Fakt, że w ciągu dnia stopa pęcznieje od około 4% do 5%, jest bardzo dobrą właściwością skóry. W ten sposób but dopasowuje się do stopy lepiej i wygodniej się go nosi. Jednak pod koniec dnia należy włożyć prawidło do znoszonego buta, aby można było „wygładzić” zagniecenia skóry, a but mógł zachować swój kształt.

Lederschuhe-Erscheinungsbild

4. Lepsza izolacja termiczna niż buty wykonane z imitacji skóry.

Stopa jest bardzo dobrze wentylowana w skórzanym bucie dzięki wspomnianej wyżej oddychalności, a także utrzymuje stopę ciepłą. Oczywiście w ekstremalnie niskich temperaturach nie powinno zabraknąć dodatkowej podszewki w bucie.

Lederschuhe-Warmeisolierend

5. Wygląd: sztuczna skóra kontra prawdziwa skóra.

Oczywiście ważny jest też wygląd. Skóra nadaje butowi własny wygląd, a każdy skórzany but jest wyjątkowy, ponieważ każda skóra jest inna, a każdy wzór słojów różni się w pewien sposób.

 

dodatkowe źródła (2019-02-05):

  • deerberg(punkt)de/blog/mode/schuhe-aus-leder-5-uebersichtende-korzyści
  • lederpedia(kropka)de/publications/benefits_of_leather_w porównaniu z_substytutem skóry
  • info(kropka)de/index.php/Aktywność oddechowa%C3%A4t

Unsere Produkte

Everett model Everett
Portfel portmonetka mini portfel mini portmonetka czarna skóra
79,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de