A B C D E F G H I K L M N

Skórzane siodełko rowerowe

Korzystanie ze skórzanego siodła ma wiele zalet, nie tylko ze względów estetycznych. Chyba najważniejszym aspektem jest dopasowanie siodełka do własnej anatomii po przykręceniu. Materiał zapewnia wysoką oddychalność i zapobiega gromadzeniu się ciepła. Długowieczność może być decydującym czynnikiem przy wyborze. Aby jednak radość z siodła zwyciężyła, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Dopasowanie się do skórzanego siodła.

Podobnie jak w przypadku wszystkich siodełek rowerowych, ważne jest ergonomiczne dopasowanie modeli skórzanych. Sprężynowe siodełka rowerowe są zwykle gotowe do natychmiastowego użycia, pozostałe siodełka należy dopasować. Już po kilku kilometrach pokrycie siodła staje się miękkie i dopasowuje się do konturów pośladków.

 

Fahrradsattel1

Pielęgnacja skórzanych siodeł rowerowych.

Regularne smarowanie utrzymuje siodełko giętkie i pozwala na dłuższe użytkowanie. Jest to szczególnie ważne przed pierwszym użyciem i jeśli to możliwe, powinno być wykonane od dołu. Ponieważ wchłonięcie tłuszczu może zająć więcej czasu, należy najpierw jeździć w starych spodniach, aby uniknąć plam. Ważna jest również ochrona skórzanego siodła przed deszczem. Zdecydowanie zaleca się pokrowiec przeciwdeszczowy, zwłaszcza jeśli rower jest pozostawiony na zewnątrz przez dłuższy czas. Niektóre skórzane siodełka mają śrubę na czubku siodełka, która służy do dokręcania pokrowca siodełka. 

 wosk pszczeli

Tutaj możesz zobaczyć, jak ponownie tapicerować siodełko rowerowe skórą:

 

 

Inne źródła (16.10.2020)

https://radtouren-magazin(punkt)com/ratgeber/so-gehts-die-hauptsten-tipps-zu-ledersattel -care-2.html

https://ledersattel(punkt)com/warum-ledersattel-5-ultimative-grunde/

Unsere Produkte

Fausto C. Fausto C.
skórzana owijka na kierownicę 80 cm z korkami na rower szosowy akcesoria rowerowe brązowa skórzana owijka
29,00 Zł 39,00 Zł
Chris F. Chris F.
Skórzany regulowany uchwyt na bidon do roweru
79,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de