A B C D E F G H I K L M N

Warstwy skóry

Skóra ogólnie

Skóra jest największym organem żywej istoty. Jej głównym zadaniem jest oddzielenie ciała od otoczenia i ochrona przed wpływami środowiska i patogenami.

Struktura skóry

Skóra jest z grubsza podzielona na trzy warstwy: skórę górną (naskórek), skórę właściwą (corium) i skórę dolną (podskórną). Naskórek składa się z suchej warstwy zrogowaciałej i leżącej pod nią błony śluzowej. Ta zrogowaciała warstwa jest pierwszą solidną barierą między środowiskiem a ciałem. Skóra właściwa składa się z włókien tkanki łącznej składających się głównie z kolagenu i zaopatruje naskórek w składniki odżywcze. Tkanka podskórna składa się z komórek tłuszczowych i tkanki łącznej, jej zadaniem jest połączenie skóry z leżącymi pod nią strukturami.

Hautschichten Leder

Skóra właściwa

Skóra właściwa to warstwa skóry używana do produkcji skóry. Można to podzielić na dwa obszary: górną i dolną skórę właściwą. W górnej części skóry właściwej znajduje się warstwa brodawkowata, która decyduje o ziarnistości skóry. Znajdująca się pod spodem warstwa siatkowa odpowiada za stabilność skóry. Dzięki swojej strukturze skóra właściwa jest szczególnie odporna na rozdarcie i elastyczna. Można go dobrze odkształcać i dlatego jest często używany do produkcji odzieży, toreb, butów i akcesoriów. 

Warstwy skóry Gusti Leder

 

dodatkowe źródła (dostęp 1.10.2019):

  • lecturio(kropka)de/magazin/haut/
  • lederzentrum(kropka)de/wiki/index.php/Oberhaut

Unsere Produkte

Olai Olai
notatnik brązowa skóra kalendarz pamiętnik skórzany książka A5
59,00 Zł 99,00 Zł
Emerson 9,7" model Emerson 9,7"
plecak miejski plecak skórzany plecak mały damski plecak czarna skóra
219,00 Zł 289,00 Zł
Bernard H. Bernard H.
siodełko rowerowe ze skóry naturalnej brązowe siodełko vintage siodło retro
239,00 Zł
Cornelius model Cornelius
etui na okulary saszetka na okulary pokrowiec skórzany etui skórzane czarna skóra
69,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de