A B C D E F G H I K L M N

Wosk pszczeli

Wosk pszczeli.

Wosk pszczeli lub propolis to płyn wydzielany przez „pszczoły budownicze" który nadaje się do pielęgnacji skóry. Pszczoły wytwarzają go za pomocą swoich gruczołów woskowych i wykorzystują do budowy charakterystycznych plastrów miodu. Proces ten nazywany jest również "wypoceniem się". Następnie ugniatają wosk swoimi aparatami gębowymi, modelując w ten sposób sześciokątne komórki. W zależności od pochodzenia i gatunku pszczoły, naturalny materiał budowlany może mieć barwę od białawej do żółtej.

Wosk pszczeli Gusti Skóra

Właściwości i historia wosku pszczelego.

Wosk składa się głównie z alkoholu, kwasów tłuszczowych i węglowodorów. Ze względu na zawarte w nim kwasy tłuszczowe wosk nie jest rozpuszczalny w wodzie. Można go rozpuszczać tylko w alkoholu lub olejach. Dzięki tej właściwości produkt nadaje się szczególnie jako powłoka (impregnacja) odporna na wodę i zabrudzenia w pielęgnacji skóry. Nawet Egipcjanie i Rzymianie używali wosku do balsamowania i pieczętowania swoich drewnianych statków, słojów i drewnianych figurek. 

Wosk pszczeli Maść Gusti Leder

 Możliwe zastosowania propolisu.

Obecnie ten czysty, naturalny produkt ma wiele zastosowań oprócz impregnacji wyrobów z drewna i skóry. Znany jest głównie z produkcji świec oraz w przemyśle spożywczym jako powłoka do gumowych misiów czy jabłek. Jednak wosk pszczeli jest również szczególnie popularny w przemyśle kosmetycznym jako baza do kremów, mydeł, szminek i kredek do oczu, ponieważ jest szczególnie przyjazny dla skóry. Oznacza to, że nawet osoby wrażliwe mogą używać wosku pszczelego do pielęgnacji np. wyrobów skórzanych, nie powodując zaczerwienienia czy podrażnienia skóry. 

Produkty z wosku pszczelego Gusti Leather

Wosk pszczeli w pielęgnacji skóry.

W pielęgnacji skóry propolis powoduje nieznaczne przyciemnienie poszczególnych miejsc na skórzanej torbie i drobne zadrapania nie są już widoczne. Woski i żywice można ponownie polerować, mają działanie zamykające pory i zwiększające skrzypienie. Stosowane są głównie do impregnacji skór wierzchnich oraz wszystkich rodzajów skór gładkich. Wosk pszczeli nie tylko sprawia, że ​​skóra jest wodoodporna, ale także miękka i elastyczna. 
Zastosowanie: Oczyść produkt skórzany i nałóż oszczędnie wosk pszczeli na suchą skórę. 

 

 

dodatkowe źródła (dostęp 11.01.2018)

  • propolis-ratgeber(kropka)info/bienenwachs#

  • miód-i-pszczoły(kropka)de/bienenwachs/

  • derbienenblog(kropka)de/2015/02/20/jak-pszczoly-zrobić-wosk pszczeli/

  • lederzentrum(kropka)de/wiki/index.php/Lederpflege

 

Unsere Empfehlung

Natural Wax model Natural Wax
Wosk pszczeli do skóry nadający połysk wosk do pielęgnacji
19,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de