A B C D E F G H I K L M N

Zapach

Ogólny zapach skóry.

Jako produkt naturalny, skóra ma nieodłączny zapach, który często jest postrzegany jako przyjemny, który może się nasilać lub zmieniać w zależności od procesu garbowania. Ponadto zapachy mogą się bardzo różnić w zależności od środków garbujących, barwiących i natłuszczających, a także od rodzaju skóry. Skóra krowia i bawola naturalnie pachną mniej niż skóra kozia, która jest używana głównie w Indiach.

Wentylacja zapachu skóry

Zapach skóry po opalaniu.

Podczas procesu garbowania chromowego ze skóry usuwane są typowe zapachy. Szczególnie przemysł lubi używać skóry garbowanej w ten sposób, gdyż silne zapachy szybko mogą być odbierane jako uciążliwe i często są przyczyną skarg. Przy garbowaniu roślinnym skóra nabiera wyraźnie innego zapachu. Jeśli producent użyje nieodpowiednich olejów do ponownego smarowania, skóra może nabrać nieprzyjemnie intensywnego zapachu.

Zapach skóry opalonej

Niepokojący zapach skóry.

Ogólnie rzecz biorąc, intensywność zapachu wynika z różnych składników i może się znacznie różnić w zależności od kombinacji substancji.
To użytkownik decyduje, kiedy zapach skóry staje się zbyt intensywny tak bardzo, że jest to postrzegane jako niepokojące. Opinie często bardzo się różnią co do tego, jak i jak mocno „powinna” pachnieć skóra.

W tym filmie dowiesz się, jak usunąć zapach skóry: