A B C D E F G H I K L M N

Barwienie

Pierwsze farbowanie przez opalanie.

Garbowanie jest pierwszym czynnikiem barwiącym skórę: w zależności od środka garbującego, naturalnego lub chemicznego, kolor będzie się różnił. Opalanie roślinne (jak w naszej linii Nature) może dać kilka odcieni brązu. Przy chemicznym garbowaniu chromowym, na przykład, skóra jest barwiona w odcieniach niebiesko-szarych. Jeśli chcesz wyprodukować skórzane elementy o innych odcieniach, możesz dodatkowo zafarbować skórę po garbowaniu. W tym celu skóra może być barwiona na wskroś i opcjonalnie dodatkowo pigmentowana.

Barwienie na wskroś (lub barwienie zanurzeniowe). 

Aby przefarbować skórę, zanurza się ją w barwniku. Barwnik jest przechowywany w beczkach, które można wykorzystać do farbowania wielu skór na raz. Kolor jest utrwalany przez inne substancje, aby zapobiec plamom.

Kolorowanie skóry

Na tle zdjęć naszych producentów widać garbowane chromem na niebiesko skóry, które po farbowaniu stały się czarne lub brązowe (na pierwszym planie).

Barwniki podstawowe są używane do skór garbowanych roślinnie, natomiast do skór garbowanych chromowo stosuje się barwniki kwasowe lub substantywne. W przypadku skóry gładkiej, wysokiej jakości, skórę barwioną można rozpoznać, gdy strona górna i dolna są tego samego koloru. W rezultacie oznaki zużycia są mniej widoczne.

Pigmentacja.

Pigmentacja następuje po przefarbowaniu skóry. Dodatkowa warstwa koloru jest natryskiwana na skórę. Dodatkowo nakładany jest lakier ochronny zwany "top coat", dzięki któremu skóra na długo zachowuje kolor, ale i połysk. Zapobiega również przebarwieniom i otarciom skóry. 

Pigmentacja skóry

Pigmentacja pozwala na szerszy zakres kolorów, ponieważ kolor jest nakładany tylko jako warstwa na skórę. To sprawia, że ​​skóra jest trochę twardsza. Skóra jest często farbowana pomimo pigmentacji: oznacza to, że oznaki zużycia nie stają się tak szybko widoczne.

Jeśli chcesz samodzielnie farbować skórę w domu, oto kilka wskazówek dotyczących barwienia: 

 

dodatkowe źródła (dostęp: 1.10.2019):

  • leder-info(kropka)de/index.php/Ledercolor
  • lederzentrum(kropka)de/wiki/index.php/F%C3%A4rben
  • oeko-fair(dot)de/index.php/cat/1480/title/Faerbung
  • leder-info(kropka)de/index.php/Zurichtung

Unsere Produkte

Moreno A. Moreno A.
Plecak torba rowerowa torba skórzana wraz z płytą do montażu vintage brązowa skóra
Od 459,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de