A B C D E F G H I K L M N

Garbniki

Garbniki ogólnie.

Taniny, czyli mówiąc chemicznie związki polihydroksylowe, charakteryzują się tym, że potrafią zmieniać właściwości struktur białkowych w taki sposób, że są one ze sobą usieciowane. Białka ulegają denaturacji i w rezultacie tracą również swoje tradycyjne funkcje w skórach zwierząt. Rezultatem jest twarda, trwała skóra.  Konserwacja skóry za pomocą różnych środków garbujących ma miejsce od wczesnego średniowiecza.

Opalanie Gusti Leather

Wpływ garbników.

Oprócz konserwacji, garbniki mają inny pozytywny wpływ na wykończoną skórę. Skóry po garbowaniu mają zwiększoną tolerancję temperaturową i zmniejszoną zdolność pęcznienia. Denaturacja łańcuchów białkowych również odwadnia skórę, kurczy się i staje się jędrniejsza.
Rozróżnia się 2 różne klasy garbników: naturalne (roślinne) garbniki i sztuczne garbniki.

Gerbstoffe-Gusti-Leder5c18ccfb1cff8

Naturalne środki do opalania.

Celem garbowania przy użyciu zwierzęcych, tłuszczowych środków garbujących, takich jak łój, szpik, mózg lub tłuszcz jest konserwacja skóry. Jednak ten rodzaj garbowania nie zawsze prowadzi do skóropodobnych rezultatów.
Taniny należą do drugorzędnych substancji roślinnych i są wytwarzane tylko w niektórych typach komórek. Taniny znajdują się w szerokiej gamie drzew, krzewów, ziół, owoców czy orzechów. Służą do odstraszania drapieżników, ponieważ mogą wiązać i wytrącać białka. Może to prowadzić do rozstroju nerek, wątroby i żołądka, a nawet śmierci zarażonych zwierząt. Taniny są w zasadzie nieszkodliwe dla ludzi.

Naturalne środki do opalania Gusti Leder

Sztuczne środki do opalania.

Podczas garbowania z użyciem środków garbujących zawierających tłuszcz zwierzęcy, takich jak łój, szpik, móżdżek lub olej rybny, w celu konserwacji skóry. Jednak ten rodzaj opalania nie zawsze daje efekty przypominające skórę. Garbniki należą do wtórnych substancji roślinnych i są produkowane tylko w niektórych rodzajach komórek. Garbniki znajdziemy w wielu różnych drzewach, krzewach, ziołach, owocach czy orzechach. Służą one do obrony przed drapieżnikami, gdyż mogą wiązać i wytrącać białka. Może to prowadzić do zaburzeń pracy nerek, wątroby i żołądka, a nawet śmierci u dotkniętych zwierząt. Dla człowieka garbniki są w zasadzie nieszkodliwe.

Sztuczne garbniki Gusti Leather

Obszary zastosowania garbników w produkcji skór.

Obecnie sole chromu są używane głównie do garbowania skóry w przypadku większości cholewek odzieży i obuwia. Garbowanie roślinne stosuje się do skór pasowych, podeszwowych i jeździeckich. Do produkcji skórzanych siedzeń w samochodach stosuje się syntetyczne środki garbujące. Garbowanie z użyciem tłuszczów i olejów jest stosowane do skór okiennych i tradycyjnych.

 Stosowanie środków do opalania

 

dodatkowe źródła (dostęp 14.12.2018):

  • vitamimix(kropka)de/tanniny-zadania-i-efekty/

  • pl(kropka)wikipedia(kropka)org/wiki/środki do opalania

  • gusti-leder(punkt)de/lexikon/opalanie

  • gusti-leder(kropka)de/lexikon/opalanie warzyw

  • gusti-leder(punkt)de/lexikon/syntetyczne-opalanie

Produktempfehlungen

Therese model Therese
torba na zakupy torba na ramię torba skórzana vintage shopperka zapinana na zamek
289,00 Zł 309,00 Zł
Karisma model Karisma
shopperka torebka na ramię torebka na ramię torba na zakupy skórzana torba damska brązowa skóra
119,00 Zł 169,00 Zł
Ruben model Ruben
torba podróżna torba weekendowa torba sportowa bagaż podręczny z nieprzemakalny tkanina wewnętrzna brązowy skóra
619,00 Zł 719,00 Zł
Ollie model Ollie
torba na ramię torba stunencka torba studencka torba robocza Oryginalna skóra vintage brązowy
359,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de