A B C D E F G H I K L M N

Pielęgnacja skóry

Dlaczego pielęgnacja skóry jest ważna?

Intensywność potrzeby pielęgnacji zależy przede wszystkim od produkcji skóry, ale także od obróbki i obciążenia, na jakie narażony jest dany produkt.
Pielęgnacja skóry służy zachowaniu długiej żywotności produktu, należy ją chronić przed zabrudzeniami i wpływami środowiska (np. deszczem lub promieniowaniem UV), utrzymywać elastyczność skóry i zapobiegać kruchości. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że buty, ze względu na ich zużycie, wymagają pewnej pielęgnacji, aby zachować ich jakość. Jednak również skórzane meble, fotele samochodowe i torebki powinny być regularnie pielęgnowane, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas.

Lederpflege

Co sprawia, że pielęgnacja skóry jest skuteczna?

Dobra pielęgnacja skóry powinna być dostosowana do produktu i wymagań stawianych przed produktem. Cechą wspólną wszystkich produktów do pielęgnacji jest to, że mają działanie nawilżające i sprawiają, że skóra jest wodoodporna lub wodooporna.
Ważne jest, aby zawsze przetestować produkt pielęgnacyjny na niepozornym obszarze skóry przed nałożeniem go na całą powierzchnię, w przeciwnym razie mogą wystąpić nieestetyczne i niepożądane przebarwienia.
Obowiązuje zasada: nawet tania pielęgnacja jest lepsze niż brak opieki! Jednak obecnie nie zaleca się domowych środków zaradczych, ponieważ dzisiejsza skóra jest cieńsza, bardziej miękka i inaczej garbowana, dlatego wymaga skoordynowanych produktów pielęgnacyjnych. W razie wątpliwości osiąga się odwrotny efekt, a dobre intencje mają szkodliwy wpływ na strukturę skóry.

Pielęgnacja skóry Pielęgnacja skóry

Jakie są produkty do pielęgnacji skóry?

 • Krem pielęgnacyjny:
  jest emulsją wody i tłuszczu. Ze względu na swój charakter wnika głęboko w skórę i dlatego nadaje się również do odświeżania koloru.

 • Mleko pielęgnacyjne:
  jest również emulsją wody i tłuszczów lub olejów, ale cieńszą niż krem. Można do niego dodać również inne dodatki, takie jak zapachy, rozpuszczalniki, środki powierzchniowo czynne do równoczesnego czyszczenia lub filtry UV. Jego skład sprawia, że ​​szczególnie nadaje się do pielęgnacji większych obszarów.

 • Tłuszcz skórzany:
  jest hydrofobowy, ma silne działanie nawilżające i dlatego należy go stosować oszczędnie. Nadaje się przede wszystkim do skóry używanej na zewnątrz. Aplikacja jest zalecana tylko dla skóry gładkiej, ponieważ na skórze porowatej mogą tworzyć się plamy.

 • Olej do skóry:
  nie powinien być również stosowany do skóry porowatej. Jego stosowanie jest szczególnie zalecane do skór suchych i łamliwych, które wymagają intensywnego natłuszczania, ponieważ skóra jest nasączona olejem, aby przywrócić jej elastyczność.

 • Mydło do siodła:
  w rzeczywistości nie jest już dziś używane w pielęgnacji skóry, ponieważ nowoczesne środki czyszczące i pielęgnacyjne w większym stopniu uwzględniają potrzeby skóry.

 • Balsam:
  wytwarzany jest na bazie żywic i wosków (np. wosk pszczeli) i nadaje się do pielęgnacji skóry gładkiej. Głównym efektem jest powłoka odporna na zabrudzenia i wodę. Jednak jego właściwości zamykania porów sprawiają, że ta pielęgnacja nie nadaje się do pielęgnacji samochodu i mebli

 • Pasta do butów:
  jest emulsją, która zwykle składa się z wody, rozpuszczalników, tłuszczów/olejów, emulgatorów, środków przeciw zamarzaniu, konserwantów i ewentualnie pigmentów chroniących buty przed wiatrem i chroniących skóre wystawioną na działanie warunków atmosferycznych. Również pasta do butów powinna być używana oszczędnie.

 • Środek impregnujący:
  jest dostępny w postaci płynnej lub w sprayu. Nadaje się do skóry zamszowej i nubukowej i służy do ochrony skóry przed wilgocią. 

Odżywka do skóry

 Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry olejowanej: 

 

dodatkowe źródła (dostęp: 18.01.2019):

 • lederzentrum(kropka)de/wiki/index.php/Lederpflege
 • leder-info(kropka)de/index.php/Lederpflege
 • leder-info(kropka)de/index.php/Schuhcreme
 • de(punkt)wikipedia(punkt)org/wiki/Lederpflege
 • gospodarstwo (kropka)info/reinigung/lederpflege.php

Unsere Produkte

Natural Wax model Natural Wax
Wosk pszczeli do skóry nadający połysk wosk do pielęgnacji
19,00 Zł
Loren model Loren
Etui na klucze saszetka na klucze dwópak set portfel kieszeń na słuchawki brązowa skóra
39,00 Zł
Mary-Ann model Mary-Ann
Książka artystyczna notatnik dziennik szkicownik album poetycki B7 brązowa skóra
59,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de