A B C D E F G H I K L M N

Garbowanie dołowe

Garbowanie dołowe ogólnie.

Garbowanie dołowe to proces garbowania roślinnego. Tutaj proces odbywa się za pomocą ekstraktów roślinnych np. z owoców, kory i drewna. Ten proces jest stosowany głównie na ciężkich skórach bydlęcych, zamieniając je w mocną, trwałą skórę.

garbnik warzywny do garbowania pit

Etapy garbowania.

Garbowanie dołowe to najstarsza forma garbowania roślinnego, która charakteryzuje się słabymi nalewkami garbnikowymi i długim czasem opalania, odbywa się w 3 fazach:

Przejście kolorów.

W „przechodzeniu kolorów” doły wbite w ziemię napełniane są naparem o różnej mocy w systemie od 6 do 18 dołów. W ostatnim dołku znajduje się świeży roztwór, który daje najlepsze rezultaty kolorystyczne. Najgorszy kolor uzyskuje się w pierwszym dołku, w którym znajduje się najstarszy, a przez to najczęściej używany roztwór. W tej fazie skóra rozwija się w ciągu kilku tygodni, w określonych odstępach czasu, od pierwszego do ostatniego naparu.

Opalanie pit

Umywalka.

Następny etap to „tonięcie”, ponieważ w tym przypadku skóry przeznaczone do garbowania pozostaną w dołach przez kilka miesięcy. Leżą one płasko jeden na drugim w kilku warstwach na drewnianej ramie z listew i są pokryte warstwą garbnika roślinnego. Nazywa się to opalenizną. Są one opuszczane za pomocą listew, a na koniec pokryte grubą warstwą brązu, aby zapewnić szczelność.

Versenk Grubengerbung

 Zlew.

W następnych krokach wstępnie garbowane skóry są umieszczane w pustych dołach. Skóry i opalenizna układają się na przemian w stosy i dopiero wtedy powoli wlewa się garbnik. Tutaj również ostatnia warstwa opalenizny uniemożliwiła dopływ powietrza. Skóra jest „gotowa”; opalona, ​​gdy osiągnie równomierną opaleniznę.

 przesunięcie opalania w dole

W tym filmie dowiesz się, jak działa naturalne opalanie bez soli chromu:

 

dodatkowe źródła (dostęp 22.11.2018):

  • widmo(kropka)de/lexikon/chemie/tanerei/3666

  • manufactum(kropka)de/tanning-c199663/

  • lederpedia(kropka)de/lederfertigung/tanning/vegetable_tanning_tanning_processes_and_throughput

Gusti Leder Nature

Joe model Joe
Plecak skórzany vintage skóra naturalna zamek brązowa skóra
379,00 Zł
Ginny model Ginny
Etui na okulary okulary przeciwsłoneczne pokrowiec skórzany etui skórzane vintage brązowa skóra
79,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de