A B C D E F G H I K L M N

Impregnować

Impregnacja skóry podczas produkcji.

Skóra jest impregnowana lub hydrofobizowana, aby była bardziej wodoodporna. Tak mówią specjaliści w produkcji skór hydrofobowych. Impregnacja jest wymagana w szczególności w przypadku skóry naturalnie wrażliwej na wilgoć i zabrudzenia. Dotyczy to wszystkich skór o otwartych porach, takich jak zamsz (nubuk i zamsz) oraz skóra anilinowa. Aby uczynić je bardziej odpornymi na warunki atmosferyczne, te rodzaje skór są zwykle hydrofobizowane w garbarni.

Porównanie impregnacji

Impregnacja skóry po produkcji.

Impregnacja po wyprodukowaniu jest zwykle nakładana w formie sprayu. Spraye hydroizolacyjne są dostępne w każdym domu towarowym lub sklepie obuwniczym. Najskuteczniejsze są te na bazie rozpuszczalników, ponieważ nadają skórze właściwości hydrofobowe. W przypadku pierwszej impregnacji spraye należy nałożyć w kilku warstwach i pozostawić do wyschnięcia pomiędzy nimi. Ale nawet przy dobrej impregnacji wrażliwa skóra nie powinna być narażona na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe. Oprócz ochrony przed wilgocią impregnowana skóra wymaga również nawilżenia, w zależności od rodzaju użytkowania, aby pozostała miękka i nie blaknęła.

Imprägnierung Leder

Na co zwrócić uwagę podczas impregnacji skóry.

Wadą impregnacji puszek aerozolowych są składniki. Aplikacja na zewnątrz zwykle nie sprawia problemów. Spraye nie powinny być używane w zamkniętych mieszkaniach, ponieważ są szkodliwe dla zdrowia powyżej pewnego stężenia w powietrzu.
Impregnacje nie mają właściwości pielęgnacyjnych! Zawsze chronią tylko warunkowo i niestety często są utożsamiane z prawdziwą pielęgnacją. W porównaniu z impregnacją, pielęgnacja skóry powinna jak najdłużej zachować dobry stan skóry.

Impregnacja Skóra Ważne

Gusti- produkty skórzane i wodoodporne.

Mimo, że skóra jest stosunkowo łatwa do impregnacji, to i tak mamy torby z funkcją wodoodporną, dlaczego? 

Ponieważ wilgoć może przenikać przez skórę od wewnątrz, szczególnie w torbach, warto zastosować podszewkę wykonaną z wodoodpornego materiału. Ale przekonaj się sam!

W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych toreb, które są nie tylko piękne, ale także wyjątkowo funkcjonalne, a przede wszystkim wodoodporne z zewnątrz i wewnątrz. Zwróć uwagę na nasz mały symbol wodoodporności! 

 

dodatkowe źródła: (dostęp 21.01.2019)

  • www.leder-info(kropka)de/index.php/Impr%C3%A4gnierung

  • www.lederzentrum(punkt)de/wiki/index.php/Impr%C3%A4gnierung

Unsere Produkte

Quinn model Quinn
Kosmetyczka nieprzemakalna podszewka wewnętrzna czarna skóra
239,00 Zł
Marc Marc
torba na ramę z adapterem Klickfix aktówka torba rowerowa torba skórzana vintage brązowa skóra
579,00 Zł
Judith A. Judith A.
Torba na kierownicę bagaż torba na rower torba skórzana vintage brązowa skóra
139,00 Zł
Cameron 15" model Cameron 15"
Kamerataschen Inlay Tascheninlay Tascheneinsatz Größe-M Grau Leder
69,00 Zł 79,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de