A B C D E F G H I K L M N

Kolor skóry

Kolor skóry jest początkowo określany przez garbnik. Garbowanie roślinne nadaje skórze brązowy kolor, garbowanie ałunowe i garbowanie syntetyczne nadaje jej biały kolor, transgarbowanie żółtawe i niebiesko-szare uzyskuje się w wyniku garbowania chromowego. Po zakończeniu procesu garbowania można rozważyć dwa kolejne rodzaje barwienia skóry:

1. Barwienie podstawowe.

Ten typ kolorowania jest bardzo powszechny. W celu przebarwienia skórę zanurza się w beczce z barwnikiem, takim jak atrament. Ważne jest, aby barwnik utrwalić lub wypłukać nadmiar koloru, aby skóra nie została później zbyt mocno poplamiona. Najlepiej byłoby, gdyby skóra była barwiona na całej powierzchni, chyba że ze względów projektowych pożądane są odchylenia.

Wykonajä Rbung Leder

2. Pigmentacja.

Często skóry streczowe po farbowaniu otrzymują na powierzchni dodatkową ochronną warstwę barwiącą na bazie pigmentów, która jest natryskiwana. Większość produktów skórzanych posiada ochronną warstwę pigmentową. Pigmentację tę można rozpoznać po tym, że odbijają się od niej krople wody.

Pigmentacja skóry

Pigmenty mogą być używane do tworzenia prawie każdego koloru skóry, w tym świetlistych i metalicznych efektów. Przezroczysty lakier ochronny, który odpowiada za stabilność i stopień połysku skóry, nazywa się ”top coat”. Ponieważ warstwa pigmentu często może powodować twardość skóry, garbarz musi zdecydować, czy skóra powinna być miękka, czy łatwa w pielęgnacji, ponieważ nie jest możliwe przeniesienie obu właściwości jednocześnie. Jednak pod warstwą pigmentacji skóra jest często przebarwiona, aby kontrasty ze śladami zużycia nie były zbyt duże.

 

dodatkowe źródła (dostęp 01.01.2019):

  • leder-info(kropka)de/index.php/Ledercolor

Unsere Produkte

Andie model Andie
Torebka na ramię vintage torba do szkoły brązowa kozia skóra
239,00 Zł 309,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de