A B C D E F G H I K L M N

Środki odwaniające

Ogólne dogarbowanie.

Aby uzyskać określone właściwości gotowej skóry (np. kolor, miękkość, pełnia) garbowanie główne często nie jest wystarczające. Dlatego skóra jest często ponownie garbowana. Nie można oczekiwać, że jedna skóra spełni wszystkie wymagania, dlatego należy skoncentrować się na najważniejszych i najistotniejszych życzeniach. Dogarbowanie powinno mieć między innymi wpływ na: rozjaśnienie koloru skóry (efekt wybielenia), podatność na barwienie, pełnię, właściwości użytkowe (gramatura, higiena), światłotrwałość, rozdrobnienie ziarna, wytrzymałość ziarna, właściwości przetwórcze ( zdolność zachowania kształtu), miękkość i podatność na obróbkę skóry.

Właściwości skóry do garbowania

Aplikacja środków dogarbujących.

Wszystkie środki garbujące mogą być również używane jako środki dogarbujące. Każdy środek dogarbujący pozwala uzyskać inny efekt, w zależności od poprzedzającego go głównego procesu garbowania. Jednak najważniejszymi środkami dogarbującymi są garbniki żywiczne i polimerowe, garbniki syntetyczne i roślinne. Podczas dogarbowania mają szczególnie duży wpływ na pełnię i strukturę skóry. Dogarbowanie wraz z neutralizacją, barwieniem, natłuszczaniem i impregnacją jest częścią etapu wykańczania na mokro.  Harz Gerbung Gusti Leder

Czas aplikacji dogarbatorów.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na to, kiedy i w jakich warunkach stosowane są poszczególne garbniki. Mineralne środki dogarbujące, takie jak chrom lub aluminium, należy nakładać na chromowaną skórę bezpośrednio przed odkwaszeniem. Natomiast w przypadku garbników syntetycznych skóra jest dogarbowana dopiero po odkwaszeniu, ale przed barwieniem lub nawet po natłuszczaniu. To samo dotyczy roślinnych środków dogarbujących. Dogarbowanie tłuszczami odbywa się zawsze po farbowaniu.

 Stosowanie środków dogarbujących

Właściwości skóry dogarbowanej.

Jeśli chcesz zwiększyć miękkość skóry, musisz skorzystać z garbników o słabym działaniu garbującym lub natłuszczającym, takich jak zamaskowane garbniki chromowe lub dialdehyd glutarowy. W celu nadania skórze większej pełni, a tym samym pozornej grubości, stosuje się żywice, ale także garbniki syntetyczne lub roślinne. Dla zwiększenia elegancji skóry (drobnoziarnista, jędrna) stosuje się garbniki chromowe lub syntetyczne. Stosowane są również razem z garbnikami aluminiowymi w celu poprawy odporności skóry na światło. Dogarbowanie powinno dać efekt rozjaśnienia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych etapach opalania, obejrzyj ten film: 

 

dodatkowe źródła (dostęp 13.12.2018):

  • lederpedia(dot)de/lederfertigung/nachgerbung/nachgerbung

  • leder-info(dot)de/index.php/Gerbung

  • de(punkt)wikipedia(punkt)org/wiki/Gerben

Unsere Produkte

Charleen model Charleen
Torebki skórzane torba torebka skóra naturalna brązowa skóra
239,00 Zł
Chester model Chester
Skórzana kosmetyczka podrózna duża kosmetyczka brązowa skóra
289,00 Zł
gusti-leder.de Reviews with ekomi.de